Niekedy

Autor: Luisa Szabová | 15.11.2013 o 21:59 | (upravené 15.11.2013 o 22:13) Karma článku: 5,55 | Prečítané:  314x

Niekedy život nadobúda neočakávané rozmery, akoby nám napriek všetkému prinášal veci o ktoré v podstate nestojíme. No máme sa možnosť priučiť a posúvať ďalej.

 

Niekedy.

Niekedy život nadobúda neočakávané rozmery, akoby nám napriek všetkému prinášal veci o ktoré v podstate nestojíme. No máme sa možnosť priučiť a posúvať ďalej.

Ale, v akej dobe to existujeme, keď sa od nás očakáva všetko, aj pokiaľ nemáme istotu toho, že sa nám naše úsilie nejako navráti?

Vkladáme kus seba do toľkých vecí, až sa niekde strácame a nič nám neostáva. Veci kradnú čas, ľudia túžby a srdce.

A pokiaľ žiadne úsilie nevydávame, tak sme za zbytočné indivíduá, ktoré identifikuje nálepka akejsi neurčitej formy a sú akurát tak vhodným objektom na označenie „prívlastkami" od tých, ktorí sú naokolo..

Čo môže mladý človek povedať, keď sa mu dostane otázka kým je..? Je smutné, že nás identifikuje naše zamestnanie viac než to, akými sme osobnosťami. Je síce našou súčasťou, no pokiaľ nás definuje, kam sa podeli naozajstné hodnoty? Dokážeme prežiť súcit s tým, ktorý trpí, alebo sa ohradíme faktom, že mu lepšie bude samému. A to len preto aby sme nemuseli byť zaangažovaní..

Zvláštny svet a niekedy mám pocit, že sa v ňom strácam, pretože je tak málo tých, ktorí sú ešte vždy ochotní sa pozastaviť nad každodennou krásou. A ešte menej tých, ktorí by mali potrebu sa o ňu podeliť.

Len dúfam, že sa to bude pomaličky meniť a krása umenia, okolitých vecí a jasných myšlienok opäť aspoň na chvíľu prebije ten okolitý šum informácií ..

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar podporil konšpirácie, vyvolal pochybnosti o šéfovi polície

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal Gašpar podľa prezidenta Kisku vysvetliť.

PRIMÁR

Chrípka prerástla do celoslovenskej epidémie

Počet chorých za uplynulé týždne vzrástol o tretinu, očkovaných je primálo.

KOMENTÁRE

Hanba, pán Gašpar. V tomto štáte je cynizmus štandardom

Podpis signalizuje nové dno vedenia krajiny.


Už ste čítali?